Spirit Of The Life [LIFE]
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Spirit Of The Life [LIFE]

Forumul guildei Spirit Of The Life [LIFE], Guild Wars
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 GvG build Hex pressure

In jos 
+3
N I K K O L
Admin
daniiell
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMar Mar 11, 2008 10:59 pm

[build prof=Dervish/Warrior][Rending Sweep][Chilling Victory][Zealous Sweep][Guiding Hands][Heart of Fury][Pious Haste][Avatar of Melandru][Resurrection Signet][/build]
[build prof=Necromancer/Elementalist][Corrupt Enchantment][Parasitic Bond][Reckless Haste][Insidious Parasite][Vocal Minority][Glyph of Lesser Energy][Ward Against Melee][Resurrection Signet][/build]
[build prof=Necromancer/Mesmer][Tainted Flesh][Rising Bile][Withering Aura][Rotting Flesh][Leech Signet][Signet of Humility][Mantra of Inscriptions][Resurrection Signet][/build]
[build prof=Necromancer/Elementalist][Spoil Victor][Rising Bile][Mark of Subversion][Life Siphon][Animate Shambling Horror][Animate Bone Minions][Glyph of Lesser Energy][Resurrection Signet][/build]
[build prof=Mesmer/Ritualist][Migraine][Conjure Phantasm][Images of Remorse][Shrinking Armor][Drain Enchantment][Power Drain][Distortion][Flesh of My Flesh][/build]
[build prof=Monk/Elementalist][Reversal of Fortune][Shield of Deflection][Spirit Bond][Dismiss Condition][Remove Hex][Aura of Stability][Glyph of Lesser Energy][Aegis][/build]
[build prof=Monk/Elementalist][Jamei's Gaze][Dwayna's Kiss][Orison of Healing][Dismiss Condition][Heal Party][Holy Veil][Glyph of Lesser Energy][Healer's Boon][/build]
[build prof=Monk/Assassin][Patient Spirit][Word of Healing][Guardian][Dismiss Condition][Protective Spirit][Holy Veil][Dark Escape][Dash][/build]

Player 1: Dervish/Warrior

- Rending Sweep
- Chilling Victory
- Zealous Sweep
- Guiding Hands
- Heart of Fury
- Pious Haste
- Avatar of Melandru {E}
- Resurrection Signet

Player 2: Necromancer/Elementalist

- Corrupt Enchantment {E}
- Parasitic Bond
- Reckless Haste
- Insidious Parasite
- Vocal Minority
- Glyph of Lesser Energy
- Ward Against Melee
- Resurrection Signet

Player 3: Necromancer/Mesmer

- Tainted Flesh {E}
- Rising Bile
- Withering Aura
- Rotting Flesh
- Leech Signet
- Signet of Humility
- Mantra of Inscriptions
- Resurrection Signet

Player 4: Necromancer/Elementalist

- Spoil Victor {E}
- Rising Bile
- Mark of Subversion
- Life Siphon
- Animate Shambling Horror
- Animate Bone Minions
- Glyph of Lesser Energy
- Resurrection Signet

Player 5: Mesmer/Ritualist

- Migraine {E}
- Conjure Phantasm
- Images of Remorse
- Shrinking Armor
- Drain Enchantment
- Power Drain
- Distortion
- Flesh of My Flesh

Player 6: Monk/Elementalist

- Reversal of Fortune
- Shield of Deflection {E}
- Spirit Bond
- Dismiss Condition
- Remove Hex
- Aura of Stability
- Glyph of Lesser Energy
- Aegis

Player 7: Monk/Elementalist

- Jamei's Gaze
- Dwayna's Kiss
- Orison of Healing
- Dismiss Condition
- Heal Party
- Holy Veil
- Glyph of Lesser Energy
- Healer's Boon {E}

Player 8: Monk/Assassin

- Patient Spirit
- Word of Healing {E}
- Guardian
- Dismiss Condition
- Protective Spirit
- Holy Veil
- Dark Escape
- Dash

Vad ca GwBBcode nu merge calumea asa ca am bagat si lista de skiluri
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMar Mar 11, 2008 11:10 pm

Acuma sa explic cum se joaca. O sa spun la fiecare pozitie in parte modul in care se joaca:

1. Dervish:
Atribute: 12+1+1 = Scythe Mastery
12+1 = Misticism
3 = Wind Prayers

Dervishul va sta intotdeauna cu main team si va presa midlineul si backlinul advers (mesmeri, ele, monci). Nu se fac calluri ptr ca acesta este un build de pressure nu de spike. Eventual se poate face un call atunci cand echipa adversa este sub presiune si se cere un enchant removal ca sa cada o tinta.

2. Anti-melle necro
Atribute: 12+1+1 = Curses
9 = Earth magic (sa ajunga wardul la 15 sec)
Restul in Soul Riping

Acesta va sta nonstop pe warii/asasinii/dervishi/rangeri/paragoni adversi. Corpt ench poate fi folosit pe monci ptr a mari pressure. Restul de hexuri pe melle/rangeri/para. Se vor acoperi intotdeauna hexurile importante cu parasitic bond. Vocal minority se casteaza pe PARA dc exista in echipa adversa, dc nu sunt at se foloseste ca hex de acoperire.
Wardul se va folosi cat mai des si trebuie pus in zona in care sunt moncii !


Ultima editare efectuata de catre daniiell in Mar Mar 11, 2008 11:33 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMar Mar 11, 2008 11:21 pm

3.Tainter necro
12+1+1 = Death magic
12 = Inspiration
3=Soul Riping

Se tine Taint pe toata echipa. Se casteaza Rising Bile pe numere PARE ale echipei adverse (pentru a nu se suprapune cu Rising Bile de la Spoil Victor Necro).
Se casteaza Roting Flesf pe echipa adversa pentru a raspandi Disease.
Leech Signet este ptr a intrerupe in special resurecturile adverse sau skiluri importante(diversion, aegis, etc.).
Signet of Humility se foloseste la recharge numai pe monkul PROT sau HEAL. Depinde de buildurile pe care le au.
Mantra of Inscription se foloseste pentru a scadea timpul de recharge al signeturilor. Se activeaza inainte de a casta signeturile scratch

4. Spoil Victory
Atribute: 12+1+1 = Blood Magic
12+1 = Death MAgic
3 = Soul Riping

Se tine non-stop Spoil Victory pe monkul PROT al echpei adverse, intotdeauna acoperit cu un hex (Mark of Subservion sau Life Siphon).
Rising Bile se casteaza numai pe numerele IMPARE ale echipei adverse. Dc se poate ar fi bine sa fie acoperit cu un alt hex.
Se scot minioni in momentul cand cineva moare (de la noi sau ei nu conteaza) ptr a se mari presiunea.


Ultima editare efectuata de catre daniiell in Lun Mar 24, 2008 3:31 pm, editata de 4 ori
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMar Mar 11, 2008 11:31 pm

5. Mesmer/ Migrane
Atribute: 12+1+1 = Illusion
10+1 = Inspiration
Restul Fast Casting

Se tine Migrane pe Monkul HEAL si se acopera intotdeauna cu Conjure Phantasme sau Image of Remorse.
Drain Enchantment este pentru energy management si scoaterea unor enchanturi cand dervishul cere acest lucru.
Power Drain este ptr intreruperea unor skiluri mai importante :hard res adverse( Flesh of my flesh, res chant, etc), speluri ale mesmerului (shame, diversion), aegis etc.
Dupa ce ai pus Migrane pe monk poti sa folosesti Power Drain sa ii intrerupi usor skiluri.
Distorsion este pentru self defence atunci cand vezi ca vin doi war sa faca spike pe tine affraid sau cand vezi ca te preseaza un ranger cu interupturi pentru a putea casta migrane.
Flesh of My flesh este HARD RESURECT si se foloseste cand nu mai exista resuri normale in echipa.


Ultima editare efectuata de catre daniiell in Lun Mar 24, 2008 3:32 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMar Mar 11, 2008 11:42 pm

6. SoD monk
Atribute: Protection Prayers = 12+1+1
Divine Favor = 12+1

Clasic SoD monk. Aegis se casteaza cat mai des.
Aura of stability se tine pe monkul HEAL sau pe Runner cand vine sa capeze.

7. HB heal monk
Atribute: Healing Prayers = 12+1+1
Divine Favor = 12+1
HB se tine sus tot timpul.
Dc te supara un mesmer faci pre-veil !!!!
Jamei Gaze = infuze
Dwayna's Kiss = heal ptr party care poate fi spamat bine
Orison of Healing = heal ptr party si ptr tine

8. Runner monk WOH <<< se poate inlocui cu Rt/A cu weapon speluri
Healing Prayers = 12+1+1
Protection Prayers = 8+1
Divine Favor = 8+1
Shadow Arts = Restul

Are 2 skiluri de run: Dash Si Dark Escape.
Dark Escape poate fi folosit si pentru a diminua dmg luat in cazul unui spike pe tine.
Sustine echipa cu heal, hex/condition removal.
Fuge steagul, are grija de baza.


Ultima editare efectuata de catre daniiell in Mier Mar 12, 2008 11:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMier Mar 12, 2008 12:00 am

Cam atat in seara asta, maine o sa mai adaug cateva tactici care se adopta in diferite situatii...
Cred ca am ceva greseli de tastare pe acolo dar sper ca intelegeti ideile principale.
Buildul este usor de jucat, nu conteaza lagul din joc sau de pe vent prea mult ... Important este ca fiecare sa casteze hexurile pe cine trebuie si sa nu vad Insidious Parasite pe un monk No Restul vine de la sine What a Face
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMier Mar 12, 2008 2:12 pm

In primul rand eu as sugera sa schimbati GH cu o harta unde nu se poate face split prea usor (Burning Isle ar numai buna pentru buildul asta cat si pentru heroway).

In cazul in care totusi va exista un split advers:

Split de 1 : (deobicei este rangerul)
- se va trimite in baza runnerul sa apere iar steagul il va aduce mesmerul

Split de 2: (doi asasini, 1 ranger si un war, war+ runner, etc)
- se va trimite in baza runnerul si necroul pe corrupt ench

Split de 3:
=doi asasini+1 monk sau ranger+war+runner - Se trimite runnerul+corrupt ench necro+dervish
=am vazut splituri si cu 2 ele+1 monk sau 1ele+1mesmer+1monk - Atunci in locul necroului se trimite mesmerul

Trebuie retinut faptul ca cel mai important este sa nu se piarda NPC-urile din baza nu neaparat sa omorati splitul.
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMier Mar 12, 2008 2:41 pm

Ca orice build in GvG, se poate juca OFENSIV sau DEFENSIV.

OFENSIV: se preseaza moncii si din midline cei cu armuri mici(mesmeri, ele,necro, rit etc.)

DEFENSIV: in momentele cand moncii nostri sunt presati si nu mai au energie atunci Mesmerul va sta pe mesmerul advers(daca au) sau pe dmg dealeri (ele, necro, etc), Dervishul va sta pe frontline-ul advers, necro la fel. Astfel moncii pot avea ceva timp sa-si refaca energia.

Aceste schimbari de joc vor fi spuse de tactic caller si toti cei din echipa trebuie sa raspunda in timp util. La fel si la "push-uri" sau retrageri tactice.
RETRAGEREA TACTICA inseamna nu sa fuga toti unde vad cu ochii lol! ci o retragere in echipa.

In cazul in care cineva moare din echipa TOTI TREBUIE SA INCEAPA SA DEA RESURECT INCLUSIV HARD RESURECT IN ACELASI TIMP pentru ca echipa adversa va incerca sa intrerupa resurile. Este una din primele reguili ale gvg-ului.
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMier Mar 12, 2008 2:51 pm

Hai ca am scris o gramada affraid affraid ... dar sa nu va speriati ptr ca nu ma astept sa mearga toate ca pe roate din prima.
Modul in care se joaca si intelegerea meciurilor de gvg se va imbunatatii in timp dupa ce se capata un pic de experienta (lucrul cel mai important).
Pentru vineri eu as vrea doar sa vad o mana de oameni dornici de gvg care sa aiba skilurile deblocate, echipamentul pregatit (rune deblocate, arme , stafuri pregatite etc.) si care sa fi citit macar ce am scris aici la pozitia care vor sa o joace cat si ultimile posturi despre tactica.

O sa fac un topic unde as vrea sa scrie toti cei care vor sa joace gvg pozitiile preferate din echipa, astfel sa vedem cam cati oameni avem si pe ce posturi.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 13
Data de înscriere : 05/01/2008
Varsta : 37
Localizare : Constanta

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMar Mar 18, 2008 2:34 pm

Apreciez ce ai facut, foarte tare, dar am impresia ca nu multi au vazut topicul tau, despre citit numai incape vorba.

Trebuia sa pui si la status in joc si cei interesati l-ar fi vazut. Trebuia sa dai si template codul la builduri ca sa fie mai usor de introdus in joc.
Sus In jos
https://gwlife.forumgratuit.ro
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMar Mar 18, 2008 8:01 pm

o sa pun si templaturile zilele astea, cu toate ca nu as fi vrut sa dau "mura'n gura" (asa macar fiecare mai citea ce face fiecare skill si cam de la ce atribut este Idea ) Acuma ceea ce am zis eu pe aici este un ghid MIC si CONCIS despre felul in care se joaca; ar mai fi ff multe lucruri de spus ...

Faza mai nasoala este ca nu prea se frecventeaza forumul guildei ... eu nu stiam lucrul asta si de aceea nu am scris la status ... dar asta e ... O sa mai fac mici modificari pe la builduri (dupa ce am stat pe observe o seara intreaga sa nimeresc un build hex pressure in top 100) dar astea or sa se vada cand pun templaturile (exemplu: Taninter nu va fi N/Me ci Me/N ptr fast casting)

P.S. Imi cer scuze pentru vineri dar am fost capturat de inamicul public nr.1 al GW (gagica mea Embarassed ) asa ca nu am putut intra cand am stabilit. Desi ma indoiesc ca o sa putem face ceva pana cand cei care doresc sa joace nu vor arunca un ochi pe aici.
Sus In jos
N I K K O L




Mesaje : 3
Data de înscriere : 05/01/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeMier Mar 19, 2008 11:10 pm

Da.Foarte reusit topicul dar sper sa ne adunam si sa reusim sa facem ceva!!!daca nu, tot raul spre bine!!!totusi mai e o sperantza pt GVG si cred ca o sa reusim sa facem ceva!!!totul depinde de cei interesatzi de GVG!! affraid
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeJoi Mar 20, 2008 12:34 am

Sunt bineveniti toti la GvG - nu conteaza experienta in pvp.

Important sa aiba skilurile,echipamentul deblocate ptr profesia care vor sa o joace si sa fie dornici sa invete.


Si inca un lucru: nimeni nu intra la GvG daca nu are si poate folosi VENTRILO.
Sus In jos
mystic belladona




Mesaje : 4
Data de înscriere : 24/02/2008
Varsta : 42
Localizare : otopeni Romania

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: gvg-Life   GvG build Hex pressure Icon_minitimeJoi Mar 20, 2008 10:56 am

foarte bine dezvoltat topicul si sper ca sa pot veni si eu .daca 1 persoana a avut rabdarea sa scrie asa ceva macar lumea din respect sa vina sa incerce macar
eu 1 o sa vin
Sus In jos
nihasa




Mesaje : 6
Data de înscriere : 26/02/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeJoi Mar 20, 2008 9:02 pm

Salut, vreau sa imi cer scuze ca nu am citit tot ce ai scris ... dar as avea cateva ganduri. Am jucat destul de mult gvg atat cu dudele verzi si cu mai noi createle dudele dulci ... asta asa ca background. Va complicati cam mult cu un build asa de complex. Din cate am senzatia nici nu exista o prea mare experienta in pvp si sunt nenumarate problemele care pot aparea la un build asa de complex. Cred ca la nivelul actual de experienta cat si locul pe care va aflati (5600 parca?) un build de spike ar merge mai usor. La un build de spike e nevoie doar de nitica coordonare care cred ca o veti obtine mult mai repede decat buildul de pressure. Un build de spike te poate aduce lejer in top 200-300.

Oricum avantajul pozitiei pe care va aflati e ca puteti sa testati builduri fara sa va pese de rank.

Cel mai bine ar fi sa faceti si un orar cu cine cand poate sa joace sa existe oameni suficienti pentru a juca cat mai mult gvg.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 13
Data de înscriere : 05/01/2008
Varsta : 37
Localizare : Constanta

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeVin Mar 21, 2008 12:29 am

E greu si cu spike-ul (din punct de vedere al guildei noastre), defapt atunci cand am incercat nu prea am avut coordonator, am incercat eu sa coordonez dar nu prea am experienta.

Mie mi-a placut cum a mers buildul asta si cred ca pe viitor nu o sa mai fie probleme, sa speram ca va merge bine.
Sus In jos
https://gwlife.forumgratuit.ro
Kain

Kain


Mesaje : 14
Data de înscriere : 21/03/2008
Varsta : 33
Localizare : Brasov

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeVin Mar 21, 2008 12:42 am

Da la spike trebuie sa ai un caller bun care sa stie sa faca distinctia intre targeturile preprotted si celelalte, si care sa stie sa faca calluri dese. Plus ca mai exista si problema lagului...ca internetul din romania...deh...mai bine nu mai zic. Dar putem incerca anumite spikuri la Master of Damage pana ne ies, desi e bine sa jucam un build pana ne iese, nu sa le schimbam ca pe ciorapi. Smile
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeVin Mar 21, 2008 11:45 am

Acum eu nu stiu cat de multa experienta de gvg ai tu nihasa dar sa stii ca buildul spike-balance este cel mai greu de jucat (necesita o gramada de exercitiu pentru coordonare). Este adevarat faptul ca jucand aces build ajungi sa ai performante ( eu cu balance-spike am ajuns in top 300) dar ptr guilda noastra inca este prea devreme sa fie jucat.
Acum daca un singur jucator joaca naspa toata echipa cade sau nu iese nici un spike.
Cum a spus si Kain trebuie sa avem 2 frontline ff buni care sa stie sa vina la spike si sa schimbe tintele cand trebuie etc., unul dintre ei trebuind sa fie si caller (lucru care este destul de greu de invatat de cei fara experienta cum sunt cei mai multi din guilda) + trebuie un mesmer bun care sa stie sa inchida un blind-bot sau un monk sau ele-water (altfel degeaba faci spike dc ai blind tot timpul sau blured vision)+++++ multe alte lucruri la fel de importante.

Buildul de hex pressure nu stiu dece ti se pare complicat - fiecare are tinta lui pe care isi casteaza hexurile si are un skill sau doua pe care le da le ceilalti. Atata tot.

Pentru moment o sa continuam sa jucam buildul acesta. O sa incepem sa jucam un balance in momentul cand toti vor sti sa se pozitioneze, sa nu existe overextenduri, la o retragere sa nu ramana nimeni in urma s.a.m.d.

Aseara buildul a mers mai bine decat ma asteptam. S-au facut greseli binenteles dar lumea a inceput sa se obisnuiasca cu buildul.
Ultimele meciuri am pierdut ptr ca, desi , de fiecare data am reusit sa impingem si sa facem killuri, oamenii se pierd cu firea si cand s-au regrupat ceilalti a fost cam haos la noi. Dar o sa continuam sa exersam si lucrurile vor merge mai bine.
Sus In jos
Kain

Kain


Mesaje : 14
Data de înscriere : 21/03/2008
Varsta : 33
Localizare : Brasov

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeVin Mar 21, 2008 1:47 pm

Dupa meciurile de aseara am observat ca pressure-ul este destul de bun dar totusi adversarii mor destul de greu. Ma gandeam daca nu cumva un Depravity Necro in locul tainterului ar duce healerii adversi pe culmile disperarii...nu spun sa schimbam buildul, doamne fereste, eram doar curios ce parere aveti voi despre un Depravity Necro in locul Tainterului Smile
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeVin Mar 21, 2008 2:35 pm

Tainterul nu poate fi scos ptr ca disease este necesasr ptr pressure la toata echipa ... o sa ma gandesc la ideea ta si o sa vad dc ar merge introdus pe undeva ...
Sus In jos
nihasa




Mesaje : 6
Data de înscriere : 26/02/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeVin Mar 21, 2008 9:46 pm

ceva mai multa experienta in gvg sa zicem ca am. Sa zicem ca principala voastra problema e ca nu aveti caller ... oke .. dar nici cu buildul asta nu o sa cresteti vreunul. In rest ati vazut aseara ranger spikeul advers cat de fluid a mers. Cu EOTN e chiar mai usor ca exista sloth hunter ... anyway

GvG build Hex pressure Gw02510

GvG build Hex pressure Gw03110

Cat despre buildul actual .... merge nu zic nu ... dar are destule salbiciuni care sunt destul de populare in gvg skill list. Tainterul l`am jucat si eu aseara si pot spuen ca e cam dezamagitor ... dai multa mana pe rotting flash si tainted la toata echipa ..si nu mi s`a parut ca a pus un pressure extraordinar. Ai multe skilluri de pus si e destul de solicitant sa dai ench pe echipa ta ... sa pui rising bile pe numerele pare .. sa mai ai mana si pentru rotting flesh si apoi in timpul asta sa blochezi si RC / elita unui monk sau meteorul unui ele. Din cate imi aduc aminte tainterul e singurul care pune conditii ... si e destul de comun un cond removal. Un ranger cu poison si bleeding ar face treaba mai buna.

Anyway good job aseara.
Sus In jos
Kain

Kain


Mesaje : 14
Data de înscriere : 21/03/2008
Varsta : 33
Localizare : Brasov

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeSam Mar 22, 2008 3:04 am

Nu pot sa spun decat GG echipei pentru meciurile de asta seara. Cireasa de pe tort a fost flawless-ul cu SoR care ne-a ridicat starea de spirit si increderea. La mai multe seri precum cea de astazi.
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeSam Mar 22, 2008 4:47 pm

Nihasa,

una la maina Tainterul are un scop ff bun iar dc tie ti se pare obositor sa-l joci asta este problema ta ... doi la mana, rotting flesh nu este necesar sa-l spamezi la recharge ptr ca diseasul se imprastie, trei la mana, taint a fost incredibil de folositor impotriva la heroway- si am intalnit o gramada de heroway si o sa mai intalnim- (fara disesease pe echipa noastra in timp ce noi tineam sig of humility pe tainterul lor), ...patru la mana : orice build are slabiciunile lui si nu o sa poti contra absolut orice echipa ... cinci la mana: noi inca nu suntem in zona gvg "skillos" ci deabia se invata lucrurile de baza ... sase la mana: inca nu avem cum sa crestem un caller atata timp cand lucrurile de baza nu s-au invatat.

In meciurile de vineri noaptea s-a vazut ca lucrurile au inceput sa se miste si echipa mai mers mai bine decat joi - si cand te gandesti ca a fost deabia a doua seara in care se joaca gvg cu buildul acesta.

Buildul nu castiga jocul (probabil ca tu asta nu intelegi) ci jocul individual al fiecaruia ( sti proverbul ala: Rezistenta unui lant este data de veriga cea mai slaba a lui - sau ceva de genul asta Razz ).
Exemplul cel mai concludent este ca jucand balance-spike in top 300 ne-am luat-o frumos de la acest build jucat de o echipa din top 200.
Sus In jos
thelarry




Mesaje : 22
Data de înscriere : 18/03/2008
Localizare : Ciuburesti

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeDum Mar 23, 2008 4:38 pm

Sorry in seara asta nu pot sa vin la GvG. Am sa ajung tarziu acasa si probabil o sa fiu baut, asa ca n-o sa pot sa ma concentrez. GL & HF.
Sus In jos
daniiell




Mesaje : 42
Data de înscriere : 11/03/2008

GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitimeLun Mar 31, 2008 8:43 pm

o sa fiu inactiv pana marti sau miercuri seara ptr ca am avut niste probleme cu calc. O sa reluam gvg cand revin.
Sus In jos
Continut sponsorizat





GvG build Hex pressure Empty
MesajSubiect: Re: GvG build Hex pressure   GvG build Hex pressure Icon_minitime

Sus In jos
 
GvG build Hex pressure
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Build de TA.
» WoH Monk/* Build for FoW
» Build GvG=para-way
» ele uw tanking build!
» Ranger build AB si RA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spirit Of The Life [LIFE] :: PVP :: Organizare PVP-
Mergi direct la: